Logo Loading
10 wydarzeń z 2019 roku

10 wydarzeń z 2019 roku

Grudzień – czas refleksji i podsumowań. Czas poszukiwania odpowiedzi na pytania: W jakim stopniu zbliżyłaś się do swoich celów? Jaki był dla Ciebie/mnie miniony rok? Co ze sobą przyniósł, a co zabrał i dlaczego?

Usiadałam do notesu i zaczęłam pisać. Tak naturalnie – bo przecież ta czynność jest ze mną od lat. Wymieniałam wydarzenia 2019 roku i nagle okazało się, że zrobiłam tak wiele – rzeczy, które planowałam i takie, którym przykleiłam etykietę „na potem”. Bo uczono mnie, że nie można mieć wszystkiego, że na niektóre wydarzenia należy czekać. W tym roku nie czekałam. Walczyłam o spełnienie swoich marzeń. Pracowałam ciężko i wytrwale, z misją niezmienną od lat – rozwijać siebie i Kosmetologię w Polsce. 

365 dni. Co wydarzyło się w tym czasie?

  1. E-booki. W tym roku premierę miały moje E-booki, Beauty Plany dedykowane dla kosmetologów, którzy są otwarci i gotowi na długoterminowe terapie ze swoimi pacjentami. To spis konkretnych zaleceń umożliwiających diagnostykę laboratoryjnych, suplementację, dobór składników aktywnych i zabiegów gabinetowych dedykowanych w problemach skórnych:
  2. E-kurs „Healthy Aging – Zdrowe starzenie skóry”. Osiem tematycznych lekcji, a każda z nich po brzegi wypełniona wiedzą, zaleceniami i wskazówkami umożliwiającymi kompleksową pracę z pacjentem. A wszystko zgodnie z nurtem Healthy Aging. To nie tylko wspólna przygoda dla kosmetologów, ale przede wszystkim inwestycja – w siebie i rozwój gabinetu. Do tej pory w E-kursie udział wzięło kilkadziesiąt osób. Jestem z Was naprawdę dumna! Kolejna edycja startuje już 10.01.2020r. Dołącz do nas: tutaj.
  3. Szkolenia dla kosmetologów. To one wypełniły większość mojego czasu w minionym roku, każde wymaga zaangażowania, wiedzy i dodatkowej edukacji. Ale cieszę się i nie żałuję żadnej z tych chwil. Wspólnie z Wami rozwijamy i podnosimy jakość Kosmetologii. W tym roku miały miejsce:
  4. Mentoring i wsparcie w prowadzeniu gabinetu. Doświadczenie zawodowe, wizja kompleksowej pracy z pacjentem i wiedza – w 2019 roku postanowiłam to wykorzystać i pomóc kosmetologom, właścicielom gabinetów w rozwoju marki. To, że mogę z Wami pracować to prawdziwe wyróżnienie!
  5. Cykl artykułów Case Study w czasopiśmie LNE. Z wydawnictwem LNE związana jestem od lat. W ostatnich dwunastu miesiącach na łamach czasopisma dzieliłam się z Wami autorskimi Beauty Planami dedykowanymi do cer problematycznych. Dziękuję za każdy komentarz i e-mail, który otrzymałam. Cieszę się, że byłam pomocna!
  6. Wykład na konferencji LNE: „Diagnostyka laboratoryjna w pracy kosmetologa” . Konferencja LNE to najważniejsze wydarzenie w branży Beauty. Dziesiątki wykładowców, setki marek kosmetycznych i tysiące kosmetologów z pasją. To było spełnienie moich marzeń!
  7. Nowy adres gabinetu. Własny gabinet – to o nim marzyłam od momentu powstania marki. I dziś po latach doświadczeń z wynajmem, czuję stabilizację i spokój, i wiem, że to moje miejsce na Ziemi.
  8. Kolejny rok z psychologią. Pamiętam swoją decyzję sprzed pięciu lat, o kolejnych studiach. Pamiętam jak bardzo o nich marzyłam i jak bardzo się bałam. Mimo ogromu trudu, który w nie włożyłam (równoległe prowadzenia gabinetu, szkoleń, studia i życie prywatne) jestem szczęśliwa. Obcowanie z psychologią na codzień to nowa jakość życia.
  9. Jakość zamiast ilości. To jedna z najtrudniejszych decyzji zawodowych, które podjęłam – ograniczenie ilości nowych pacjentów. Doświadczyłam wielu momentów przeciążenia pracą i zdecydowałam – zamiast ilości, wybieram jakość. Wybieram zaangażowanie w długoterminowe terapie ze stałymi pacjentami. Wybieram jakość usług i bycie bliżej swoich wartości. 
  10. Równowaga i balans w życiu prywatnym. Kosmetologia to moja największa pasja. Wiedza płynąca z medycyny, doświadczenie w pracy z pacjentami, szkolenia dla profesjonalistów – nie wyobrażam sobie życia bez nich. Tak samo jak nie wyobrażam sobie życia bez przestrzeni na samorozwój (medytacja, joga, czas dla siebie), podróży i celebracji życia, spotkań z przyjaciółmi. Choć miniony rok po brzegi wypełniony był wydarzeniami, czuję, że osiągnęłam balans i żyję w zgodzie ze swoimi pragnieniami, a magiczne słowo Balans towarzyszy mi na codzień.

A jaki był Twój rok? Co zapisało się w Twojej pamięci?

Brak komentarzy

Dodaj komenatrz

Twój adres email nie zostanie ujawniony.

error: Treść jest chroniona prawem autorskim!