Logo Loading
3 błędy w pielęgnacji skóry dojrzałej

3 błędy w pielęgnacji skóry dojrzałej

Różnorodność kosmetyków, moda na koreańskie rytuały, domowe zabiegi oparte o działanie kwasów – przyznaj, nie łatwo jest odnaleźć się w zaleceniach dotyczących pielęgnacji skóry dojrzałej. Szczególnie wtedy, gdy nie posiadasz specjalistycznej wiedzy, pozwalającej na weryfikację działania kremu, serum, maski. Zupełnie nieświadoma, zaczynasz popełniać błędy. Twoja frustracja narasta, tracisz cenny czas i finanse. A tymczasem wystarczyłoby wiedzieć, czego nie robić.

W oparciu o swoje doświadczenie w pracy z pacjentami, przygotowałam dla Ciebie edukacyjny film, w którym dzielę się najpopularniejszymi błędami dotyczącymi pielęgnacji skóry dojrzałej.

Błąd numer 1 – Przewlekła stymulacja skóry

Przeciwzmarszczkowe – to hasło, które możesz znaleźć niemal na każdym opakowaniu kosmetyku przeznaczonego do skóry dojrzałej. Najczęstszym ich celem jest stymulacja skóry – przyspieszenie podziałów komórkowych, a więc odnowa komórkowa. I nie było w tym nic złego, gdyby nie fakt, iż każdy podział komórki prowadzi do skrócenia telomerów – zakończeń łańcucha DNA. Im krótsze telomery, tym krótsza długość życia komórki, a zatem – przyspieszone starzenie. Paradoks? Niestety prawdziwy.

Błąd numer 2 – Brak uwagi na metabolizm komórkowy

Sprawność każdej komórki, w tym skóry uzależniona jest od tempa metabolizmu komórkowego. Ilość wyprodukowanej w mitochondriach energii ATP determinuje szybkość i ilość wytworzonych przez fibroblasty, białek czy enzymów o potencjalne naprawczym. Optymalizacja metabolizmu komórkowego, czyli dostarczenie do wnętrza żywych komórek skóry, składników oddziaływających na poziomie mitochondrium to kolejny kluczowy element w pielęgnacji skóry dojrzałej. Jego pominięcie prowadzi do niewydolności komórkowej, kolejnego objawu starzenia.

Błąd numer 3 – Brak działań utrzymujących owal twarzy

Zdrowa i promienna skóra jest nie tylko gładka, ale i dobrze napięta. To ostatnie zależne jest od pracy mięśni mimicznych, które utrzymują owal twarzy. Niestety, często skoncentrowani na zmarszczkach – przestajemy się o nie troszczyć. Brak działań, takich jak masaże czy pominięcie składników utrzymujących napięcie (np. DMAE), sprawiają, że rysy twarzy zmieniają się. Z trójkąta z podstawą u góry, na charakterystyczny dla skóry starzejącej, trójkąt z podstawą u dołu.

Proces starzenia jest naturalny i nie da się go całkowicie zatrzymać. Jednak wybierając właściwą pielęgnację i porządkując codzienne rytuały, możesz sprawić, aby przebiegał on łagodnie i nie zmienił Twojego wyglądu o sto osiemdziesiąt stopni. Działaj.


JEŚLI SKORZYSTAŁAŚ/EŚ Z TEGO ARTYKUŁU, UDOSTĘPNIJ GO I PODZIEL SIĘ Z INNYMI. KAŻDY ARTYKUŁ WYMAGA ODE MNIE MNÓSTWA PRACY.  DZIĘKUJĘ!

One Comment

  1. Karolina
    lip 22, 2021

    Super artykuł 😍

Dodaj komenatrz

Twój adres email nie zostanie ujawniony.

error: Treść jest chroniona prawem autorskim!