3 kroki w pielęgnacji skóry dojrzałej

kosmetologia
6
04 lut 2019
04 lut 2019

35 rok życia to granica, którą większość moich podopiecznych uznaje za idealny moment na wdrożenie pielęgnacji spowalniającej starzenie. Fizjologicznie skóra zaczyna tracić kolagen już od 25 roku, w skali roku poziom kolagenu zmniejsza się średnio o 1%. Ale fizjologia i genetyka to jedno, nie bez znaczenia pozostaje tryb życia i obecna w naszym życiu higiena. Przewlekły stres, postrzeganie snu jako marnowanie czasu i w konsekwencji coraz większe jego ograniczanie czy szybka i pozbawiona wartości odżywczych dieta, dołożymy do tego jeszcze regularne korzystanie z kąpieli słonecznych, agresywną pielęgnację kosmetyczną i nadmiar makijażu – doskonały przepis na przyspieszenie starzenia.

I choć nie samo starzenie jest problem, o czym mówiłam i pisałam już wielokrotnie – i powtarzać nadal będę. To sposób w jaki się starzejemy, jak zmienia się wygląd i kondycja naszego ciała wpływa na nasz dobrostan i postrzeganie siebie jako osoby atrakcyjne. 

Zatem co zrobić, aby spowolnić starzenie? W jaki sposób dbać o skórę po 25 roku życia i jak uchronić ją przed nagłym spadkiem jędrności, pojawieniem się związanych z zaburzeniami pracy komórek przebarwień i głębokimi zmarszczkami?

Zapraszam do obejrzenia filmu!


JEŚLI SKORZYSTAŁAŚ/EŚ Z TEGO ARTYKUŁU, UDOSTĘPNIJ GO I PODZIEL SIĘ Z INNYMI. KAŻDY ARTYKUŁ WYMAGA ODE MNIE MNÓSTWA PRACY.  DZIĘKUJĘ!
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *