3 kroki w pielęgnacji skóry dojrzałej

35 rok życia to granica, którą większość moich podopiecznych uznaje za idealny moment na wdrożenie pielęgnacji spowalniającej starzenie. Fizjologicznie skóra zaczyna tracić kolagen już od 25 roku, w skali roku poziom kolagenu zmniejsza się średnio o 1%. Ale fizjologia i genetyka to jedno, nie bez znaczenia pozostaje tryb życia i obecna w naszym życiu higiena. Przewlekły stres, postrzeganie snu jako marnowanie czasu i w konsekwencji coraz większe jego ograniczanie czy szybka i pozbawiona wartości odżywczych dieta, dołożymy do tego jeszcze regularne korzystanie z kąpieli słonecznych, agresywną pielęgnację kosmetyczną i nadmiar makijażu – doskonały przepis na przyspieszenie starzenia.

I choć nie samo starzenie jest problem, o czym mówiłam i pisałam już wielokrotnie – i powtarzać nadal będę. To sposób w jaki się starzejemy, jak zmienia się wygląd i kondycja naszego ciała wpływa na nasz dobrostan i postrzeganie siebie jako osoby atrakcyjne. 

Zatem co zrobić, aby spowolnić starzenie? W jaki sposób dbać o skórę po 25 roku życia i jak uchronić ją przed nagłym spadkiem jędrności, pojawieniem się związanych z zaburzeniami pracy komórek przebarwień i głębokimi zmarszczkami?

Zapraszam do obejrzenia filmu!


JEŚLI SKORZYSTAŁAŚ/EŚ Z TEGO ARTYKUŁU, UDOSTĘPNIJ GO I PODZIEL SIĘ Z INNYMI. KAŻDY ARTYKUŁ WYMAGA ODE MNIE MNÓSTWA PRACY.  DZIĘKUJĘ!
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *