🎄 Spraw sobie prezent na Święta! Do -20% na zestawy świąteczne. Kliknij TUTAj i zapoznaj się z propozycjami dla kosmetologa.

,

Moja pierwsza książka – “Kompleksowa terapia problemów skórnych. Podejście interdyscyplinarne”

kosmetologia
DSC_3596-Edit-Edit-scaled
29 sty 2022
29 sty 2022

Od kilku dni funkcjonuję w zupełnie innej rzeczywistości, bo oto spełniło się moje największe zawodowe marzenie. Napisałam i wspólnie z najbardziej renomowanym wydawnictwem w Polsce – PZWL, wydałam publikację „Kompleksowa terapia problemów skórnych. Podejście interdyscyplinarne” w całości poświęconą temu, w co wierzę najbardziej – holistycznej opiece kosmetologicznej. 

W tym wpisie chciałabym podzielić się z Wami swoimi emocjami oraz opowiedzieć o drodze, od momentu pojawienia się pomysłu na książkę, do napisania ostatnich słów maszynopisu. Chciałabym, aby ten wpis stał się inspiracją dla wszystkich z Was, którzy posiadają marzenia i są gotowi, aby po nie sięgać. Dla mnie zaś, niech będzie pamiątką, do której będę mogła powrócić po latach. Tym razem, zamiast prywatnego pamiętnika, chcę, aby znalazła się ona tutaj.

Jest początek roku 2018. Jestem na wakacjach w Omanie. Jak zawsze, mam ze sobą notes wypełniony planami . To właśnie wtedy po raz pierwszy zapisuję w nim skryte na dnie mojego serca marzenie – napisać książkę. Tworzę wstępny konspekt. Jednak to publikacja inna, od tej, którą ostatecznie wydałam. Na tamtym etapie moja wiedza nie jest tak szeroka i ugruntowana, a doświadczenie w pracy ze złożonymi dermatozami zdecydowanie mniejsze. Tworzę spis treści publikacji, która z założenia ma być dedykowana do pacjentów, i której intencją jest pokazanie szerokiego spektrum zależności między higieną życia, właściwą pielęgnacją kosmetyczną i regularnymi zabiegami, a zdrowym wyglądem skóry.

Po powrocie z wakacji, przystępuje do pisania. Zakładam sobie, że codziennie będę pisała od 5-10 stron. Jestem już w połowie maszynopisu, odkładam go na kilka dni, a po powrocie i ponownym spojrzeniu na tekst, uświadamiam sobie, że wiedza, którą w tym czasie równolegle zdobywałam, wykracza poza napisaną już część książki. Decyduję się przerwać pisanie na kilka miesięcy i ponownie zweryfikować swoje plany. Zamiast pisania, skupiam się na rozwoju jako szkoleniowiec. Czytam, biorę udział w sympozjach i szkoleniach, studiuję psychologię, poszerzam wiedzę, praktykuję w gabinecie i dzielę się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniem z rosnącym gronem kosmetologów.

Temat książki powraca w drugiej połowie 2020 roku. Wtedy to, po wielu miesiącach przemyśleń, edukacji, przeprowadzonych szkoleniach, klaruje mi się jasna i spójna wizja treści, którą chcę przedstawić. Nawiązuję współpracę z wydawnictwem PZWL i podpisujemy umowę. Zaczynam pisanie.

Rok 2021 to rok pełen skrajności. Z jednej strony w życiu prywatnym mierzyłam się z najtrudniejszą rolą w moim życiu – samodzielnej mamy. Na nowo musiałam ułożyć swoją rutynę, przyjąć i przepracować wszystkie emocje, które się pojawiały. W ciągu dnia pracuję w gabinecie, po południu odbieram córkę ze żłobka i wspólnie spędzamy czas. Wieczorami, gdy zasypia, włączam komputer i piszę. Czasami 15 stron, a czasami 2. Ubranie w słowa tego, czego w codziennej pracy doświadczam jako kosmetolog oraz bieżąca weryfikacja opublikowanych już badań, zajmuje kilka miesięcy moich wieczorów.  To ogromne wyzwanie, któremu jednocześnie towarzyszy satysfakcja i poczucie spełnienia. Oto, po latach edukacji i intensywnej pracy w gabinecie, mam okazję podzielić się z kosmetologami, wszystkim tym, czego się nauczyłam. Pisaniu książki przyświeca intencja rozwoju kosmetologii w Polsce, podniesienie rangi zawodu kosmetologa i pokazanie, iż przywrócenie zdrowia skóry jest możliwe, niezależnie od posiadanego problemu.

Ostatnie słowa maszynopisu zostają napisane w czerwcu 2021 roku. Od tego czasu czekam, aż publikacja przejdzie przez ręce recenzentów, korekty i ukaże się na rynku. 

17.01.2022r. książka „Kompleksowa terapia problemów skórnych. Podejście interdyscyplinarne” ma swoja oficjalną premierę. W 7 dni sprzedajemy ponad 1000 egzemplarzy książki drukowanej, i kilkaset egzemplarzy e-booków. To ogromny sukces i dla mnie i dla wydawnictwa.  Przede wszystkim, to jednak dowód zaufania wśród kosmetologów oraz oznaka gotowości do podnoszenia wiedzy i prowadzenia pacjentów z dermatozami skórnymi w sposób kompleksowy. Po latach współtworzenia nowego nurtu – Kosmetologii Intersycyplinarnej, mamy to, na co wspólnie pracowałyśmy – jesteśmy gotowi do prowadzenia terapii kosmetologicznej, która wykracza daleko poza wykonywanie zabiegów gabinetowych. Pracujemy kompleksowo, wykorzystujemy diagnostykę laboratoryjną, celowaną suplementację, dzielimy się zaleceniami dotyczącymi higienicznego trybu życia i dobieramy pielęgnację kosmetyczną i zabiegi na podstawie fizjologicznych potrzeb skóry. Osiągamy więcej niż dotychczas – zdrowie skóry pacjenta i satysfakcję i spełnienie w roli kosmetologa.

W książkę „Kompleksowa terapia problemów skórnych. Podejście interdyscyplinarne” włożyłam całe swoje serce. Przemyślałam każdy rozdział, starałam się odpowiedzieć na każde pytanie, które mogłoby się nasunąć w trakcie czytania publikacji. Zależało mi na spójności i usystematyzowaniu wiedzy, w taki sposób, aby czytelnik z każdym kolejnym rozdziałem nabierał większej pewności.  Wierzę, że ta pozycja stanie się książką, do której z przyjemnością będziecie powracać, i która poszerzy Wasze spojrzenie na najpiękniejszy na świecie zawód – holistycznego kosmetologa.

Dziękuję, że mogłam stać się częścią procesu, który już od kilku lat ma miejsce – rozwoju kosmetologii w Polsce. 

Publikację „Kompleksowa terapia problemów skórnych. Podejście interdyscyplinarne” zamówicie klikając tutaj. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *