🎄 Spraw sobie prezent na Święta! Do -20% na zestawy świąteczne. Kliknij TUTAj i zapoznaj się z propozycjami dla kosmetologa.

Marzenia się spełnia!

kosmetologia
16
03 cze 2018
03 cze 2018

Posiadanie pasji to ogromny dar. To świadomość i spokój na sercu, że już wiesz, dlaczego pojawiłaś się na świecie, co możesz mu od siebie dać, jak wzbogacić życie innych, rozkwitając przy tym samej. To  przygoda, której końca nie widzisz, bo wiesz już na pewno, że weszłaś na właściwą drogę. Jestem szczęściarą, wciąż nie mogę w to uwierzyć, że w moim życiu tak wiele doświadczeń miało swoje znaczenie na przyszłość. To tak jakby ktoś wyłożył na stół puzzle, które doskonale do siebie pasują. A Ty dopiero teraz to zauważasz.

Miałam osiemnaście lat. Czy człowiek w wieku nastoletnim może być świadomy siebie i swoich zawodowych pragnień? Ja byłam. Pod słowem Kosmetologia od początku kryła się dla mnie dziedzina, która w sposób kompletny traktuje organizm, dla której skóra jest obrazem wewnętrznego zdrowia, a pielęgnacja ściśle związana jest z szacunkiem do siebie. Wymarzyłam sobie Kosmetologię Interdyscyplinarną, którą dzisiaj tworzę. Tak jak wymarzyłam sobie niezależność, podróże, drugie studia a nawet każdy dzień, jego spokojny początek z kawą i jogą i koniec, na balkonie, z książką i świecą. Ale przecież mogłoby skończyć się jedynie na marzeniach. To codzienne trudy, samodyscyplina, pasja i marzenia sprawiły, że mając wciąż dwadzieścia kilka lat, jestem w miejscu, które spodziewałam się osiągnąć za conajmniej kolejnych kilkanaście.

Dlaczego o tym piszę? Nie zawsze się znamy – ale jeśli tutaj jesteś, to wierzę, że wyznajesz podobne jak ja wartości: pragniesz życia autentycznego, realizacji siebie, piękna. Dzisiaj chcę pokazać Tobie, jak ogromną siłę stanowią marzenia, wiara w siebie i pasja – że chcieć naprawdę oznacza móc. I że życie jakkolwiek banalnie to brzmi, jest w Twoich rękach.

Zmiany zaczynają się od małych kroków.
  1. Planuj. Wyznaczanie celów krótko i długoterminowych to najważniejszy element wsparcia, który możesz dla siebie budować. Zawsze, gdy zaglądam do moich notesów, czuję ogromny spokój – wiem, dokąd zmierzam. Dlatego Ty również, wyznacz i wypisz cele, które chcesz osiągnąć za kilka lat (maksymalnie 5 – życie bywa zmienne, dlatego nie planuj zbyt odlegle!). Zastanów się nad każdym z nich – Jakich kompetencji musisz nabyć, aby go osiągnąć? Jaką postawę przyjąć? Czy mentalnie jesteś na to gotowa? 
  2. Dzień po dniu stawiaj sobie nowe wyzwania. Proaktywność i wychodzenie poza sferę swojego komfortu – słyszałaś o tym wiele razy, czy jednak zaimpelementowałaś to w swoje życie? Cuda nie wydarzają się same, to nasze decyzje,  codzienne nawyki i samodyscyplina prowadzą nas ku szczytom.
  3. Świętuj sukcesy. Doceniaj siebie, wynagradzaj za małe i duże sukcesy, buduj swoje poczucie własnej wartości, bo to najsilniejsza waluta Twojej przyszłości. I nie wierz w magiczne sztuczki, które obiecują dodać Tobie pewności w dwa dni. Podróż w swoje wnętrze to najgłębsza i najwspanialsza wyprawa, która trwa przez całe życie.
  4. Bądź sobą, bądź autentyczna.  Jesteś wystarczajaco dobra taka, jaka jesteś – ze swoimi słabościami, doświadczeniami i z mocnymi stronami. Zdejmij maskę, nie udawaj, bądź świadoma swoich strategii obronnych. Mamy jedno życie – dlatego pokaż światu, kim naprawdę jesteś. Badania dowodzą, że ludzie autentyczni są szczęśliwsi, zdrowsi i spełnieni w życiu.
  5. Żyj na 100 %. Doba ma 24 godziny – idealnie, aby mieć czas na pracę, odpoczynek i czas z bliskimi, sen. Bądź konsekwentna, angażuj się całą sobą, w to co robisz – w miejscu pracy, skup się na swoich zadaniach, nie myśl o sprawach prywatnych. Pracuj mądrze. Pamiętaj o odpoczynku, nicnierobienie bywa kreatywne. Kiedy przestajemy myśleć na poziomie świadomym, włącza się nasza podświadomość – to dlatego, nawet po chwili odpoczynku i oderwania się od myślenia o problemie, nagle wpadasz na jego rozwiązanie!  Dbaj o swój balans.

JEŚLI SKORZYSTAŁAŚ/EŚ Z TEGO ARTYKUŁU, UDOSTĘPNIJ GO I PODZIEL SIĘ Z INNYMI. KAŻDY ARTYKUŁ WYMAGA ODE MNIE MNÓSTWA PRACY.  DZIĘKUJĘ!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *