Oglądasz 1 wpis (wszystkich: 8)
 • Autor
  Wpisy
 • #418280
  Agata Zejfer
  Opiekun forum
  #420025
  Marta Popiół
  Uczestnik

  Dzień dobry ❤️ Jaka jest różnica w działaniu między kwasem azelainowym a azeloglicyna? Czy dobrym pomysłem jest codzienne stosowanie azeloglicyny?

  #420974
  Agata Zejfer
  Opiekun forum

  Marto,
  azeoglicyna wykazuje słabsze działanie niż kwas azelainowy. Będzie lepsza przy skórę ekstremalnie wrażliwej. W przypadku skóry normalnej, z rumieniem, trądzikiem – lepiej postawić na kwas azelainowy lub mieszankę obu tych składników.

  #421808
  beata.chlipala
  Uczestnik

  Czy mogę zalecić nastolatce retinal 0.05%? Robimy regularnie zabiegi, na codzien stosuje krem na noc z kwasem azelainowym, podwójne oczyszczanie. Efekty są, mniej stanów zapalnych(chociaż ciągle coś nowego wyskakuje), rumień zniknąl ale nadal są liczne zamknięte zaskórniki…
  Wg mamy są w stałym kontakcie z endokrynologiem, wyniki badań są ok. A zmiany trądzikowe zwalają na dojrzewanie i ciągły stres związany ze szkołą.

  #421957
  Agata Zejfer
  Opiekun forum

  Tak, jak najbardziej retinal lub retinol w stężeniu 0,5 będzie bezpieczny. Jeśli skóra jest skórą tłustą, warto także spróbować z nadtlenkiem benzoilu. Obecnie trend leczenia trądziku idzie w kierunku łączenia obu tych składników.

  #423606
  Marta Popiół
  Uczestnik

  Na szkoleniu o trądziku była o tym, że testuje Pani kosmetyki z probiotykami firmy BAK, jakie są wrażenia? Jak sprawdzają się do tej pory?

  #423678
  Agata Zejfer
  Opiekun forum

  Traktuję je jako uzupełnienie terapii, i wówczas efekty są satysfakcjonujące. Trudno powiedzieć, jak zadziałały by samodzielnie. Niestety to częsty problem testowania nowych produktów w szerszej terapii.

  Jedyny minus, jaki obecnie widzę to oleista forma produktów, która nie sprawdzi się w pielęgnacji skóry mieszanej, tłustej.

  #426259
  Marta Popiół
  Uczestnik

  Jakie peelingi sprawdziłyby się do pielęgnacji domowej dla skóry z trądzikiem?

Oglądasz 1 wpis (wszystkich: 8)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.