• Autor
  Wpisy
 • #418269
  agataz
  Opiekun forum
  #419134

  Czy przy oczyszczaniu skory tradzikowej polecasz rowniez uzywanie kwasow podczas zabiegu ? czy powinny to byc zupelnie dwa zoddzielne zabiegi? Oczyszczanie a przy nastepnym spotkaniu peeling kwasem?

  #419180
  agataz
  Opiekun forum

  Kamilo,
  nie jestem zwolenniczką oczyszczania manualnego. Jeśli to konieczne, jedynie miejscowo. Zabieg należy łączyć z kwasami, dobrze sprawdzi się kwas migdałowy, salicylowy lub pirogronowy (w niewielkim stężeniu).

  #419483

  Dziewczyny mam pytanie czy w jednym zabiegu Madiderma Ferulac + wit. c mogę dodatkowo zrobić kwas azelainowy 20% Mediderma i na koniec połączyć go jeszcze z Retix.C?
  Skóra z przebarwieniami hormonalnymi.

  #419627
  agataz
  Opiekun forum

  Edyto, nie polecam łączenia tak wielu produktów na początku terapii. Proponowałabym takie procedury dla 3-4 pierwszych zabiegów:

  1. Kwas azelainowy + kwas ferulowy + witamina C
  2. Kwas ferulowy + witamina C + retinol 1%
  3. Kwas azelainowy + kwas ferulowy + retinol 4% (retix).

  #420765

  Pani Agato,
  ostatnio usłyszałam od innej kosmetolog, że czytała nowe badania o mikronakłuwaniu przy chorobach z autoimmunizacji.
  Badania te twierdzą, że nawet przy aktywnych stanach zapalnych (choroby typu łuszczyca, AZS itp.) można wykonywać zabieg mezoterapii mikroigłowej.
  Czy spotkała się Pani z takimi informacjami? Co Pani o tym myśli?

  #420767
  agataz
  Opiekun forum

  Nie, nie spotkałam się z podobnymi badaniami. Stany zapalne większe (aktywna łuszczyca, rosacea w zaawansowanych stadium) i mniejsze (zmiany trądzikowe) zawsze były przeciwwskazaniem do mikronakłuwaniania i innych bardziej inwazyjnych zabiegów.
  W swoim gabinecie nie wykonuję tego typu zabiegów, gdy istnieją przeciwwskazania.

  #421955
  beata.chlipala
  Uczestnik

  Pani Agato,

  Wyżej wspominała pani że nie jest zwolenniczką oczyszczenia manualnego lecz kwasów. Ale czy kwas salicylowy czy też migdałowy jest w stanie wyczyścić otwarte i zamknięte zaskórniki w bardzo….bardzo dużej ilości? Oczywiście zdaję sobie sprawę że oprócz zabiegów klientka musi stosować odpowiednią pielęgnację w domu.

  #421956
  agataz
  Opiekun forum

  Tak, proszę spróbować procedury:

  1. Oczyszczanie z użyciem mydełka PCA Bar,
  2. Peeling kawitacyjny (jeśli to konieczne, ekstrakcja miejscowa z jego użyciem),
  3. Kwas salicylowy, np. Salipeel Lic,
  4. Retinoid 1%.

  #423874

  Dzień dobry!
  Pani Agato, jakie zabiegi poleca Pani dla kobiet karmiących z trądzikiem. Przyczyna już jest znana, pielęgnacja domowa działa, ale potrzebne jest silniejsze działanie. Czy kwasy i retinol w małych stężeniach będzie ok?

  #424197
  agataz
  Opiekun forum

  Dario,
  warto spróbować zabiegów z użyciem kwasu migdałowego i/lub azelainowego. Częstotliwość: raz na 3/4 tygodnie. Retinol na czas ciąży należy odstawić.

  Powodzenia!

 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.