ksiazka ZAMÓW TERAZ KSIĄŻKĘ Z DEDYKACJĄ

„Kompleksowa terapia problemów skórnych”

to publikacja zakresu Kosmetologii Interdyscyplinarnej. Siedem części wiedzy naukowej i doświadczeń z mojej własnej praktyki zawodowej. Kompendium dla kosmetologów.

Publikacja została wydana we współpracy z najstarszym medycznym wydawnictwem w Polsce – PZWL.

O KSIĄŻCE

„Kompleksowa terapia problemów skórnych” to publikacja z zakresu Kosmetologii Interdyscyplinarnej. Siedem części wiedzy naukowej i doświadczeń z mojej własnej praktyki zawodowej. Kompendium dla kosmetologów – przyszłych i obecnych – dające gruntowne podstawy do holistycznej pracy z klientem, pokazujące szerokie spektrum zależności między wyglądem i zdrowiem skóry, a ogólnym stanem psychofizycznym. Poruszone w książce tematy pozwalają spojrzeć na problemy skórne w szerszej perspektywie i stworzyć od podstaw kompleksową i spersonalizowaną i skuteczną terapię kosmetologiczną.

fragment publikacji

“Kompleksowa terapia problemów skórnych rozpoczyna się od znajomości anatomii i fizjologii tworzących ją komórek. Zmieniony na skutek oddziaływania czynników wewnętrznych i zewnętrznych metabolizm komórek prowadzi do rozwoju problemów skórnych. Dochodzi do wzrostu syntezy melaniny, cytokin prozapalnych, sebum, a na ich podłożu kolejno rozwijają się przebarwienia, rumień i trądzik.
Kondycjonowanie skóry zachodzi dwutorowo. Zdrowa dieta i szeroko rozumiany higieniczny tryb życia działa od wewnątrz. Z zewnątrz oddziałuje pielęgnacja kosmetyczna oraz zabiegi kosmetologiczne (…)”

(…) “Skuteczna terapia wymaga od kosmetologa wiedzy z zakresu patofizjologii problemów skórnych. Zmiany wewnątrz komórek, w błonach komórkowych oraz przestrzeni międzykomórkowej prowadzą do rozwoju problemów, z którymi zgłasza się klient. Ich analiza wpływa na wybór ilości i rodzaju narzędzi stosowanych w ramach beauty planu. Układając terapię kosmetologiczną specjalista kieruje się zgodnymi z fizjologią potrzebami skóry. Taki kierunek terapii jest odwróceniem schematu stosowanego przez laty, gdzie nazwa przeprowadzanego zabiegu kosmetologicznego były takie same jak rodzaj zgłaszanego problemu. Przykładem są zabiegi przeciwtrądzikowe.

Przez długi okres czasu na trądzik zalecane były kosmetyki i zabiegi o działaniu antybakteryjnym i sebostatyczym. Oba te działania kryły się pod pojęciem przeciwtrądzikowe. Z czasem okazało się, że za rozwój trądziku odpowiada również jakość bariery naskórkowej oraz kondycja układu immunologicznego skóry (SALT). Mając na względzie wymienione przyczyny, do zabiegów na trądzik dołączyły zabiegi nawilżające i zabiegi przeciwzapalne oraz antyoksydacyjne. A sam trądzik został podzielony na dwie główne kategorie: trądzik pospolity (Acne Vulgaris) i trądzik dojrzały (Acne Tarda). Takie podejście – spojrzenie przez pryzmat fizjologicznych potrzeb skóry, zamiast sztywnego kierowania się nazwami zabiegów i kosmetyków jest bliskie kosmetologom pracującym w sposób holistyczny ze skórą.”

spis treści

Czego dowiesz się podczas lektury książki?

Zapraszam do zapoznania się ze spisem treści, który pozwoli Ci przybliżyć tematykę poruszoną w książce.

ksiazka szybka wysyłka

zamów teraz w najlepszej cenie

Książka

Książka „Kompleksowa terapia problemów skórnych” w twardej okładce ze specjalną dedykacją

119zł

Zestaw I

– książka „Kompleksowa terapia problemów skórnych” w twardej okładce ze specjalną dedykacją, – webinar z opracowaniem tematów zaprezentowanych w książce i praktyczne case study opisujące kompleksową terapię dla skóry z AZS, przebarwieniami, trądzikiem różowatym, trądzikiem pospolitym i trądzikiem dojrzałym oraz terapię healthy aging. 3 godzinne nagranie webinaru – imienny certyfikat potwierdzający udział w webinarze

349zł

ZESTAW II

– książka „Kompleksowa terapia problemów skórnych” w twardej okładce ze specjalną dedykacją,
– webinar z opracowaniem tematów zaprezentowanych w książce i praktyczne case study opisujące kompleksową terapię dla skóry z AZS, przebarwieniami, trądzikiem różowatym, trądzikiem pospolitym i trądzikiem dojrzałym oraz terapię healthy aging, 3 godzinne nagranie webinaru

- dwie godziny indywidualnych korepetycji przeznaczone na wyjaśnienie zagadnień omówionych w publikacji

– imienny certyfikat potwierdzający udział w webinarze

789zł

Opinie o mojej książce:

Szkoda, że takich konkretnych, przydatnych książek nie było za czasów moich studiów. Wszystko zrozumiale napisane, przedstawione problemy też w praktyce a nie tylko w teorii, bardzo dużo cennych informacji oraz wskazówek. Agatę Zejfer uważam za mentora kosmetologii interdyscyplinarnej w Polsce i naprawdę warto zainwestować w każdy jej produkt, szkolenia, webinary, e-booki oraz obowiązkowo w książkę. Na pewno nie będziesz zawiedziona!

Blanka

Konkretna pozycja bez lania wody. Chociaż nie pracuję jako kosmetolog to uważam, że to pozycja obowiązkowa dla zawodów, które pracują z człowiekiem. Polecam tą pozycję oprócz kosmetologom, studentom kosmetologii również tech. farmaceutycznym, farmaceutom 🙂 Czekam na kolejne pozycje !

Agnieszka

Wspaniała pozycja dla sympatyków kosmetologii ale i dla studentki/ta kosmetologii. Napisana przystępnym językiem, lekko się czyta. Bardzo polecam!

Martyna

Świetna książka, pełna wiedzy i pasji😊 Bardzo przydatna w mojej pracy a zwłaszcza teraz gdy jest to dopiero mój początek😊 Polecam każdemu kto tylko interesuje się kosmetologią w każdej dziedzinie nawet dla samej siebie😊 Czekam na kolejna Twoja książkę😘

Sylwia

autorka o autorce

kim jest Agata Zejfer?

Zaufało mi tysiące specjalistów, dzięki czemu nurt Kosmetologii Interdyscyplinarnej i praca holistyczna z klientem w Polsce stają się coraz bardziej powszechne.

* kosmetolog po UM w Poznaniu
* psycholog po SWPS
* autorka pierwszego na świecie innowacyjnego narzędzia rozwojowego „Planer rozwoju kosmetologa”
* praktyk od wielu lat związany z branżą beauty
* od 2016 roku współtwórczyni magazynu LNE
* szkoleniowiec
* autorka kursów i szkoleń łączących wiedzę i praktykę
* prelegentka prestiżowych konferencji branży beauty
* stały współpracownik wielu portali, piszący branżowe artykuły i komentarze
* jedna z 50. Kobiet uznana przez magazyn „Business Woman & Life” za osobistość biznesu
* współpracownik PZWL, najstarszego wydawnictwa medycznego
* prekursorka holistycznej pracy z pacjentem w nurcie Kosmetologii Interdyscyplinarnej
* szkoleniowiec zespołu kosmetologów współpracujących z portalem topestetic.pl
*pasjonatka, w ciągłym rozwoju osobistym i zawodowym, ceniąca kreatywne wyzwania i minimalistyczne podejście do życia, kochająca książki i spacery nad morzem