Noworoczne postanowienia. Zainspiruj się!

kosmetologia
34
01 sty 2017
01 sty 2017

Lubię styczeń, sięgam wtedy do swoich notatek z poprzednich miesięcy, kalendarzy i analizuję wydarzenia, które miały miejsce w tamtym czasie. Początek roku to moment na weryfikację swoich działań, wyciągania z nich wniosków i zadanie sobie pytań: Co zrobiłam/em dobrze? Czego muszę się jeszcze nauczyć?. I niezależnie od tego jak wiele, lub nie zeszłorocznych celów udało się Tobie zrealizować, w styczniu warto jest oddzielić stary rok od nowego, i spisać swoje postanowienia na kolejne miesiące. Wszak trzeba pamiętać o tym, że płynący czas stanowi możliwość polepszenia swojego (i innych) życia, a każdy kolejny dzień może być okazją do doskonalenia siebie. O to właśnie chodzi.

Przygotowałam dla Ciebie propozycje noworocznych postanowień, pamiętaj jednak, że spisanie ich i refleksja nad nimi to dopiero pierwszy etap do ich urzeczywistnienia. Dlatego, zainspiruj się i zacznij działać!

Badaj się

O tym jak istotne jest zdrowie nie trzeba nikogo przekonywać. Niemal wszyscy zgodnie twierdzimy, iż jest ono najważniejsze. Ale czy na pewno, robimy wszystko aby tak było? Kiedy ostatnio byłaś/eś na pobraniu krwi? Czy regularne odwiedzasz innych specjalistów, takich jak okulista czy stomatolog? Badania i kompleksowa analiza zdrowia to absolutna podstawa. W tym roku wykonaj:

 • Morfologia
 • Analiza pierwiastkowa. To badanie, które analizuje przydatki naszej skóry (włosy, paznokcie) pod kątem zasobów minerałów, witamin i innych składników odżywczych w naszym organizmie. Jego wykonanie precyzyjnie określi jakie pierwiastki musisz uzupełnić, i co powinieneś/eś uwzględnić w diecie.
 • Badanie flory bakteryjnej jelit. Skład flory jelitowej ma ogromne znaczenie dla zdrowia organizmu. Geny bytujących tam mikroorganizmów przewyższają ilość naszych własnych, dlatego nie należy tego lekceważyć. Jeśli do tej pory nie interesowałaś/eś się kondycją swoich jelit, najwyższy czas to zmienić, koniecznie zacznij od badania!
 • Cytologia.

Odżywiaj swoje ciało

“Ciało, to narzędzie, które pozwala nam urzeczywistniać swoje marzenia” –  usłyszałam niedawno na wykładzie. I to prawda, bez sprawnego i zdrowego ciała nie bylibyśmy w stanie realizować naszych marzeń, i żyć pełnią życia. A jednak zbyt często o tym zapominamy, i traktujemy je jako oczywistość. Tak jak Ty, Twoje ciało zasługuje na szacunek. Dbaj o nie, dostarczając mu żywności, która oprócz zaspokojenia zmysłów, dostarczy mu składników odżywczych. W diecie pamiętaj o:

 • Nawadnianie – w dbaniu o przyjmowanie odpowiedniej ilości wody pomaga mi świadomość tego, jak wiele jest jej w naszym organizmie. Dlatego, jeśli nawet nie masz ochoty na szklankę wody, pomyśl o tym, że Twoje organy naprawdę tego potrzebują, i spróbuj w ten sposób wyrobić w sobie zdrowe nawyki. Pij, pij, pij.
 • Kwasy omega – najzdrowsza dla zdrowia dieta to dieta śródziemnomorska, dostarcza nie tylko dużej ilości owoców i warzyw, ale przede wszystkim jest bogata w kwasy omega. Dla sprawnego funkcjonowanie Twojego ciała musisz dostarczać mu codziennie dwóch łyżek oleju rzepakowego, i oliwy z oliwek.
 • Suplementacja – w codziennej diecie brakuje składników, które regulują metabolizm i pracę organów. Dbaj o to, by dostarczać je w postaci suplementów, pamiętając przy tym o ich różnorodności. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.
 • Regularność – nie wystarczy zdrowo się odżywiać, ogromne znaczenia dla zdrowia ma pora przyjmowania posiłków. Dbaj o to, by były one przyjmowane w odpowiedniej dla nich porze (np. ostatni posiłek cztery na minimum 4 godziny przed pójściem spać)!

Zabaj o swoją kondycję fizyczną

Pielęgnacja zewnętrzna, odżywianie, kondycja fizyczna i troska o kondycję psychiczną – te cztery elementy stanowią podstawę zdrowego funkcjonowania. W tym roku zadbaj o swoją kondycję fizyczną, poprzez:

 • Aktywność fizyczna – wybierz dziedzinę, która będzie sprawiała Tobie przyjemność i zacznij uprawiać ją regularnie. To może być wspaniała przygoda i ogromne, rozwojowe wyzwanie!
 • Spacery – spacery to nie tylko ruch, ale przede wszystkim głębokie dotlenianie mózgu i organów wewnętrznych. Wyprowadzaj siebie na spacer każdego dnia.
 • Masaże – poprawiają ukrwienie, rozluźniają mięśnie i relaksują. Korzystaj z nich przynajmniej raz w miesiącu.

Świadomie wybieraj pielęgnację

Jeśli zaglądasz tutaj regularnie, z pewnościa wiele już wiesz na temat kompleksowej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków, zabiegów. Zastanawiam się jednak jak wiele, z tego wdrożyłaś/eś w swoje życie. Czy na pewno udało się Tobie zmienić środki to pielęgnacji twarzy na te skupione wokół składników, które maja udowodnione działanie kliniczne? Czy pielęgnacja Twojej skóry jest zaplanowana? Jak często udajesz się na profesjonalny zabieg kosmetologiczny? W tym roku w pielęgnacji swojej skóry skup się na:

 • Antyoksydanty– niech znajdą się w Twojej codziennej, całorocznej pielęgnacji! Więcej na ich temat znajdziesz tutaj.
 • Peelingi chemiczne – w nowym roku zacznij od zabiegu złuszczania za pomocą peelingu chemicznego! W zależności od problemów z którymi się borykasz, peelingi chemiczne są dopierane w sposób indywidualny. To szeroka gama kosmetyków, w kosmetologii wykorzystuje się je zarówno przy leczeniu trądziku różowatego, przebarwień jak i w celu zmniejszenia głębokich zmarszczek, czy blizn. Peelingi chemiczne to must have w pielęgnacji każdego typu skóry.
 • Mezoterapia igłowa – wykonaj ją zaraz po peelingu chemicznym. Zabieg mezeoterapii igłowej nie ma sobie równych. Dzięki niemu Twoja skóra otrzymuje nie tylko skuteczne, złożone składniki odżywcze, ale również dzięki iniekcji poprawia się jej ukrwienie czy napięcie. Spróbuj koniecznie!

Znajdź czas dla siebie

Łatwo jest zatracić się w obowiązkach i pracy, nawet jeśli sprawiają nam one przyjemność i stanowią istotny element naszego życia. Brak czasu dla siebie może odbić się na zatraceniu równowagi między życiem zawodowym a życiem prywatnym, nie pozwól aby do tego doszło. Jestem przekonana, że dobra organizacja pozwoli Tobie na wygospodarowanie czasu na swoje przyjemności. Pomyśl o tym jak wspaniale byłoby nadrobić swoje ulubione kino (Może francuskie? Któż za nim nie przepada?!), wybrać się na spektakl do teatru, czy przeczytać kolejne pozycje swojego ulubionego pisarza . Niech to będzie Twoja motywacja!

Życzę Tobie wytrwałości i determinacji w Nowym 2017 Roku!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *