trener Od praktyka dla praktyków

DLACZEGO WARTO SIĘ ZE MNĄ UCZYĆ?

Wiedza, którą Ci przekazuję, stanowi podsumowanie wieloletniej nauki oraz doświadczeń wyniesionych z codziennej pracy zawodowej w gabinecie kosmetologii interdyscyplinarnej. Pozwoli Ci dowiedzieć się, jak w holistyczny sposób pracować z pacjentem. Możesz ją wykorzystać od razu po szkoleniu, przekładając zdobyte informacje na praktykę.
o mnie

KIM JESTEM?

youtube Wiedza na Youtube

MATERIAŁY EDUKACYJNE W FORMIE WIDEO

Wszystkie elementy mojej oferty tworzę z myślą o tym, że rozwój stanowi podstawę sukcesu w branży, którą pokochałyśmy. Na moim kanale na Youtubie znajdziesz różnego rodzaju materiały poświęcone zarówno bardziej podstawowym, jak i zaawansowanym zagadnieniom z zakresu kosmetologii. Za pomocą formy wideo w sposób przystępny przekazuje informacje, które możesz wykorzystać w swojej codziennej pracy, przekazując jednocześnie dobre praktyki swoim klientkom.

edukacja

„Kompleksowa terapia problemów skórnych"

Kompendium wiedzy dla kosmetologów (obecnych oraz przyszłych)

Wydana w 2022 roku książką stanowi podstawę do nabycia wiedzy z zakresu kosmetologii interdyscyplinarnej oraz holistycznej pracy z pacjentem w gabinecie. Ukazuje, w jaki sposób należy łączyć stan skóry (wygląd oraz zdrowie) z ogólnym stanem psychofizycznym - w jakich obszarach szukać powiązań i jak na tej podstawie projektować kompleksową terapię, która pozwoli wyjść z różnego rodzaju problemów skórnych dotykających coraz większy procent społeczeństwa. Ułatwia naukę spersonalizowanego doboru rozwiązań w trakcie leczenia. Możliwa do nabycia w wersji z dedykacją, a także w pakiecie z dodatkowymi materiałami edukacyjnymi.

polecam mapa gabinetów

Polecane gabinety

Wymienione gabinety stanowią miejsca, w których praktykowana jest holistyczna praca z pacjentem, zgodnie z wiedzą z zakresu kosmetologii interdyscyplinarnej. Ich właściciele odbyli stosowne szkolenia i kursy z tego zakresu, a następnie zdali testy pozwalające na uzyskanie certyfikatu – z tego powodu stanowią miejsca polecane dla pacjentów kosmetologicznych. Chciałabyś, żeby Twój gabinet znalazł się na mapie? Sprawdź, jak możesz to osiągnąć!

Doświadczenie

Od początku mojej działalności zaufało mi już tysiące specjalistów z terenu całej Polski, którzy skorzystali z moich kursów, webinarów, szkoleń, a także sięgnęli po materiały pisane (ebooki, książkę „Kompleksowa terapia problemów skórnych”, artykuły blogowe). Wspólnie dążymy do tego, by nurt kosmetologii interdyscyplinarnej i holistycznej pracy z klientem stawał się coraz bardziej powszechny.

publikacje

WSPÓŁPRACA Z ZEWNĘTRZNYMI PORTALAMI EDUKACYJNYMI

Kosmetologia estetyczna Grudzień/2022r.

Przebarwienia. Nowe doniesienia naukowe

W ostatnim czasie udowodniono potencjał depigmentacyjny takich składników, jak: paproć Polypodium leucotomos, melatonina, glutation, cysteamina, kwas traneksamowy, metimazol.

Kosmetologia estetyczna/Październik 2022r.

Retinoidy. Jak w pełni wykorzystać ich potencjał?i

Pochodne witaminy A mają dobrze udokumentowane działanie w obszarze skóry i mimo nowości, które pojawiają się na rynku, są nieustannie stosowane w pracy kosmetologów. Kwas retinowy zajmuje receptory RAR i RXR, zlokalizowane na jądrze komórkowym, dlatego jego działanie jest wielotorowe. 

Prestiż Wrzesień/2022r.

Wykorzystuję tylko sprawdzone procedury i zabiegi

Podstawowa zasada w mojej pracy to „praca na przyczynach”, czyli docieranie do źródeł skórnych problemów.

Kosmetologia estetyczna Marzec/2022r.

Konsultacji kosmetologiczna. Jak zacząć holistyczną pracę ze skórą?

Konsultacja kosmetologiczna jest pierwszą formą kontaktu z klientem. Od niej zależy dalsza współpraca między kosmetologiem, a klientem - przebieg, zaangażowanie i atmosfera terapii.

Portal Topestetic Czerwiec/2022r.

Holistyczne podejście do pielęgnacji skóry

Pielęgnacja kosmetyczna to ważny element terapii skór problematycznych. Na rynku dostępnych jest wiele wysokoaktywnych kosmetyków, które kondycjonują naskórek. Do najbardziej aktywnych należą: retinoidy, kwasy chemiczne, czynniki wzrostu oraz peptydy.

Portal uPacjenta Marzec/2022r.

Pielęgnacja skóry po 30

Trzydzieści lat – to wiek, w którym skóra - choć jeszcze młoda - wymaga już innej niż wcześniej pielęgnacji. Takiej, która pomoże jej na długo zachować dobrą kondycję i promienny wygląd.

Portal uPacjenta Luty/2022r.

Łojotokowe Zapalenie Skóry

ŁZS to zaburzenie dermatologiczne, które występuje zarówno wśród osób dorosłych, jak i niemowląt. Statystycznie zmaga się z nim 11% populacji, w wieku 18-40 lat.

Portal uPacjenta Styczeń/2022r.

Skóra sucha jako objaw niedoczynności tarczycy

Suchość skóry to częsty objaw niedoczynności tarczycy - choroby, która z roku na rok staje się coraz bardziej popularna. Zajmując się suchą skórą, należy pamiętać o tym, że jeśli przyczyną suchości są zmiany wewnątrz organizmu, nie wystarczy jedynie zmienić pielęgnację kosmetyczną i wprowadzić profesjonalne zabiegi.

Portal uPacjenta.pl Grudzień/2021r.

Atopowe Zapalenie Skóry. Objawy, przyczyny i diagnostyka laboratoryjna

Najczęściej zgłaszanymi objawami AZS są: suchość, świąd i rumień skóry. Pacjent cierpiący na AZS doświadcza dyskomfortu i stresu, który wtórnie indukuje stan zapalny.

Portal uPacjenta.pl Październik/2021r.

Menopauza

Wejście w okres menopauzy zwykle nie jest dla kobiety łatwym doświadczeniem. Wiąże się z utratą sprawności, zmianą wyglądu. Skóra w tym okresie wyraźnie się zmienia, pojawia się więcej zmarszczek i są one coraz bardziej pogłębione.

Portal uPacjenta.pl Lipiec/2021r.

Badania laboratoryjne a problemy skórne

Zaburzenia hormonalne, niedobory mikroelementów, obciążenia metalami ciężkimi, dysfunkcje nadnerczy, stany zapalne, alergie i dysbioza jelitowa mają wpływ na wygląd i zdrowie skóry.

Portal uPacjenta.pl Sierpień/2021r.

Wpływ witaminy D3 na skórę

Witamina D3 ma ogromne znaczenie dla funkcjonowania organizmu, a jej niedobór może wyraźnie wpływać również na wygląd i zdrowie skóry.

Portal uPacjenta.pl Październik/2021r.

Trądzik pospolity

Trądzik pospolity jest zdecydowanie najczęściej występującym problemem skórnym, znanym większości nastolatków. Powszechność występowania nie koreluje niestety dodatnio z łatwością leczenia.

LNE Listopad/2020r.

W ogniu neuroprzekaźników

Naukowcy odkrywają coraz więcej czynników mających wpływ na rozwój trądziku różowatego. Co kosmetolog powinien wiedzieć o neuroprzekaźnikach i jak przenieść wiedzę teoretyczną na praktyczne wskazówki zabiegowe?

Kosmetologia Estetyczna Czerwiec/2020r.

Hormony a zdrowie skóry Rola Kosmetologa w terapii dermatoz związanych z zaburzeniami układu dokrewnego

Zaburzenia hormonalne są częstą przyczyną dermatoz. Do najpopularniejszych z nich należą: niedoczynność i nadczynność tarczycy, hiperandrogenizm, spadek estrogenów w przebiegu menopauzy.

Kosmetologia Estetyczna Luty/2021r.

The role of dietary supplements in cosmetology therapy based on deep chemical peels

The synergy of simultaneous use of dietary supplements and chemical peels as well as the positive effect of supplementation on the effects visible on the skin was indicated.

LNE 131 Lipiec/2020r.

Komórkowe centrum mocy

Dlaczego poprawa kondycji mitochondriów jest ważnym elementem zabiegów stymulujących skórę i powinna być stałym elementem Beauty Planu?

LNE 132 Wrzesień/2020r.

Pamiątki z wakacji. Holistyczna terapia przebarwień

Receptą na przebarwienia posłoneczne, najczęstszy problem klientek pojawiających się jesienią w gabinecie kosmetologicznym, jest holistyczne podejście i sprawdzone, profesjonalne rozwiązania

LNE 131 Lipiec/2020r.

Suplementacja 20+

Antyoksydanty i NNKT to najlepsze rozwiązanie w kontekście suplementacji dla osób w wieku 20+. Produkty dobrze zbilansowane pod kątem NNKT nie tylko przyspieszają regenerację tkanek, ale i zwiększają elastyczność błon komórkowych.

LNE 128 Styczeń/Luty/2020r.

Trychologia: Wypadanie włosów

Odpowiednio dobrana kuracja trychologiczna, wsparta suplementacją, pozwala osiągnąć satysfakcjonujące i długoterminowe efekty w problemie wypadania włosów.

LNE 130 Maj/2020r.

Jak przygotować skórę na lato?

Przygotowanie skóry na letnie miesiące jest kluczowe dla zachowania jej zdrowia. Jak zaplanować profesjonalną pielęgnację tak, by zapewnić jej dawkę energii i substancji niezbędnych do przetrwania wakacyjnych miesięcy w idealnej kondycji?

LNE 129 Marzec/Kwiecień/2020r.

Case Study: Starzenie skóry wokół oczu

Uwarunkowania anatomiczne skóry wokół oczu czynią ją niezwykle wrażliwą i podatną na działanie niekorzystnych czynników. Pielęgnacja tego obszaru to dla kosmetologa duże wyzwanie.

LNE 124 Maj/Czerwiec/2019r.

Case Study: Melasma w praktyce kosmetologa

Złożona etiologia zmian pigmentacyjnych typu melasma wymaga wielokierunkowego działania. Odwrócenie procesów wymaga czasu i cierpliwości ze strony klienta i kosmetologa.

LNE 126 Wrzesień/Październik/2019r.

Case Study: Skóra reaktywna

Kluczową zasadą w pielęgnacji skóry reaktywnej jest utrzymanie regularności w stosowaniu produktów do pielęgnacji domowej i zabiegów kosmetologicznych.

LNE 125 Lipiec/Sierpień/2019r.

Case Study: Wielowymiarowe odmładzanie

Kosmetolog w swojej pracy zawodowej musi posiadać wiedzę i umiejętności z zakresu pielęgnacji skóry z problemami jak i pielęgnacji helathy-aging, spowalniajacej starzenie.

LNE 121 Listopad/Grudzień/2018r.

Focus na Kolagen

Ponad połowa dostępnych na rynku zabiegów kosmetologicznych ma na celu pobudzenie komórek skóry właściwej i wzrost produkcji kolagenu. Nie zawsze jednak są one skuteczne. Od czego zależy sukces ich działań?

LNE 123 Marzec/2019r.

Psychologia w pracy kosmetologa

Aktywne słuchanie, nazywanie i rozwijanie wewnętrznych zasobów klienta, a także umiejętność stosowania dialogu motywacyjnego to elementy budujące więź i angażujące w terapię kosmetologiczną, której celem jest już nie tylko poprawa urody, ale przede wszystkim podniesienie dobrostanu i jakości życia.

LNE 122 Styczeń/2019r.

Zaburzona równowaga skóry

Rzetelna diagnostyka i ustalenie planu terapii skóry to najważniejsze zadania w pracy kosmetologa. Dokładny wywiad z klientem wraz z analizą kondycji skóry jest kluczem do ustalenia źródła problemów i przygotowania planu pielęgnacyjnego.

LNE 113 Lipiec/Sierpień/2017r.

Suplementy diety w problemach skóry

Suplementacja zwiększa skuteczność zabiegów, i w rękach doświadczonego kosmetologa stanowi narzędzie do efektywnej pracy.

Wywiad - Blog Ekspercki

Trychologia - pytania i odpowiedzi

Wypadanie włosów to złożony problem. Terapie trychologiczne polegają nie tylko na stosowaniu dedykowanych preparatów, najbardziej istotne jest określenie przyczyny problemu, tj. diagnostyka.

LNE 109 Listopad/2016r.

Równowaga w zabiegach Anti-Aging

Zabiegi opóźniające starzenie są najczęściej wybieranymi przez pacjentów. Równowaga i świadomy dobór kuracji anti-aging stanowi bezpieczne i skuteczne rozwiązanie dla pacjentów i specjalistów wykonujących zabiegi.