Pielęgnacja okołozabiegowa w kosmetologii

kosmetologia
DSC_0979-Editd_Easy-Resize.com
04 mar 2023
04 mar 2023

Pielęgnacja okołozabiegowa. Diagnostyka laboratoryjna, suplementacja i kosmetyka domowa – to tytuł drugiej książki, która stanowi kontynuację i rozszerzenie bestsellerowej już publikacji Kompleksowa terapia problemów skórnych – podejście interdyscyplinarne. Choć daty premier obu z nich dzieli trzynaście miesięcy, to każda powstawała o wiele dłużej. To wynik kilkunastu lat zgłębiania wiedzy, rozwoju kosmetologii, codziennej pracy z pacjentami w gabinecie, prowadzenia szkoleń dla profesjonalistów, wystąpień na kongresach. Kilkaset stron naszych publikacji nie powstałoby bez wspólnego doświadczenia, które uważamy za najcenniejszą wartość w pracy holistycznego kosmetologa.

Kilkaset stron naszych publikacji nie powstałoby bez wspólnego doświadczenia, które uważamy za najcenniejszą wartość w pracy holistycznego kosmetologa.

Dziś chciałabym napisać, o tym, co kryje się pod pojęciem pielęgnacji okołozabiegowej. Dlaczego wraz z Anią, współautorką publikacji zdecydowałyśmy się tak zatytułować naszą książkę? Jaką treścią wypełniłyśmy ponad 400 stron książki i e-booka o tym samym tytule?

Klienci, pacjenci gabinet kosmetologicznych zmagają się z różnorodnymi problemami skórnymi. Wiele zmian nakłada się na siebie i tworzy złożone dermatozy. Aby nieść realną pomoc, należy dysponować szeroką wiedzą, pozwalającą z jednej strony na rozpoznanie i nazwanie zgłaszanych problemów, z drugiej na stworzenie planu postępowania w i poza gabinetem. Szersze spojrzenie na przyczyny, rozwój i terapię dermatoz jest obecnie kluczowe, jeśli terapia ma być skuteczna i przynosić długofalowe efekty. Praca kosmetologa holistycznego nie zaczyna i nie kończy się na wykonaniu zabiegu. Nieocenioną rolę w terapii pełnią: pielęgnacja domowa, suplementacja i przede wszystkim terapia przyczynowa, nastawiona na odnalezienie źródła zmian skórnych lub ich nasilenia. Te trzy elementy stanowią trzon pielęgnacji okołozabiegowej. Kosmetolog pracujący w nurcie holistycznym powinien płynnie poruszać się w każdym z tych obszarów.

Praca kosmetologa holistycznego nie zaczyna i nie kończy na wykonaniu zabiegu.

Tylko wtedy będzie w stanie kompleksowo i skutecznie pomóc osobom, które zgłaszają się do jego gabinetu. Sformułowanie ,,pielęgnacja okołozabiegowa” obejmuje zatem wszelkie działania poza zabiegiem w gabinecie, takie jak:

    • diagnostyka laboratoryjna,
    • suplementacja,
    • tworzenie planu pielęgnacji domowej,
    • opieka nad pacjentem między kolejnymi spotkaniami w gabinecie,
    • monitorowanie przebiegu całego procesu.

Pracując nad książką, bazowałyśmy przede wszystkim na swoim własnym, wieloletnim doświadczeniu w pracy ze złożonymi problemami skórnymi. Obie otworzyłyśmy własne gabinety, jeszcze zanim diagnostyka laboratoryjna i poszczególne badania stały się łatwo dostępne; gdy niewiele osób wiedziało, co kryje się pod pojęciem beauty plan. Setki godzin spędzonych w gabinecie, równoległa edukacja, poszerzanie wiedzy oraz bycie na bieżąco z produktami dostępnymi na rynku, sprawiły, że zdobyłyśmy know-how, którym chcemy się podzielić z kosmetologami i specjalistami innych dziedzin zainteresowanymi tematyką holistycznej pielęgnacji okołozabiegowej.

“…zdobyłyśmy know-how, którym chcemy się podzielić z kosmetologami i specjalistami innych dziedzin zainteresowanymi tematyką holistycznej pielęgnacji okołozabiegowej.”

Wierzymy, że poprzez doświadczenie, wspólną analizę i za pomocą coraz lepszych kosmetyków oraz suplementów diety będziemy w stanie nieść pomoc wszystkim osobom, które zmagają się z problemami skórnymi.


Książka wraz z e-bookiem, który stanowi integralną część publikacji jest dostępna TUTAJ.

Zakupując publikacje na stronie, wspieracie naszą twórczość, to wiele dla nas znaczy. Dziękujemy za każde zamówienie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *