Narzędzie wspierające rozwój w Kosmetologii Interdyscyplinarnej

kosmetologia
15 lip 2021
15 lip 2021

Kosmetologia rozwija się w niezwykłym tempie. Rynek kosmetologów jest coraz większy, otwierają się nowe gabinety. Fundamentem pracy kosmetologa jest jego zaplecze merytoryczne. To ono pozwala na tworzenie skutecznych terapii i w konsekwencji budowanie bazy stałych, lojalnych klientów. Rozumiejąc dermatozy i dysponując odpowiednimi narzędziami potrafimy zredukować większość problemów skórnych. Na drodze rozwoju pojawia się jednak zwykle trudność z uporządkowaniem wiedzy, znalezieniem jej wiarygodnych źródeł i zaplanowaniem ścieżki edukacji. Trudne jest również powiązanie wiedzy teoretycznej, zdobywanej na studiach, z praktyką. Język teorii, w oderwaniu od praktyki, staje się niewiele znaczącą informacją. O jej wartości świadczy możliwość jej wykorzystania.  Często docierają do mnie pytania o to jak wyglądała moja droga, skąd mam wiedzę, jak do niej dotarłam, w jaki sposób nauczyłam się ją wykorzystywać. Te pytania, nieustanny kontakt z profesjonalistami i moje własne doświadczenie stały się początkiem stworzenia wyjątkowego narzędzia – „Planera rozwoju Kosmetologa”.

CZYM JEST PLANER kosmetologa?

Można powiedzieć, że jest to przewodnik po świecie Kosmetologii Interdyscyplinarnej. Przewodnik szczególny, bo umożliwiający samorozwój, przyjrzenie się temu w jakim punkcie jesteś, co jest dla Ciebie ważne – ta świadomość będzie drogowskazem rozwoju Twojej marki.  Pierwsza część planera jest poświęcona wyłącznie Tobie – Twoim marzeniom, Twojej motywacji, ogólnie pojętemu dobrostanowi. W tej części zapraszam Cię do pochylenia się nad tym, co jest ważne dla Ciebie, co pozwoli Ci zobaczyć z bliska świat Twoich potrzeb. Podążanie za nimi jest w procesie rozwoju zawodowego nie mniej ważne od zdobywania i pogłębiania wiedzy.  Kolejna część jest poświęcona właśnie merytoryce. Tu, krok po kroku, uporządkujesz to, co już wiesz, zobaczysz w jakich obszarach powinnaś swoją wiedzę uzupełnić i pogłębić. Może odkryjesz nową pasję? W planerze znajdziesz rozdziały poświęcone takim obszarom wiedzy jak:

 • fizjologia i histologia skóry,
 • healthy aging,
 • immunologia,
 • endokrynologia,
 • dermatologia,
 • diagnostyka laboratoryjna,
 • suplementacja,
 • mikroodżywianie,
 • chemia kosmetyczna,
 • zabiegi kosmetologiczne,
 • konsultacja i Beauty Plan.

Każdy kolejny krok zawiera zestaw zagadnień, z którymi możesz się zapoznać, w zakresie których możesz zdobyć i/ lub pogłębić swoją wiedzę. I tak np. w rozdziale poświęconym endokrynologii będziesz mogła przyjrzeć się m.in. gruczołom wydzielania wewnętrznego, rodzajom hormonów i mechanizmom ich działania, gospodarce insulinowej, tarczycowej, endometriozie, zespołowi policystycznych jajników, okresowi menopauzy itp. W rozdziale na temat immunologii możesz zapoznać się m.in. z układem odpornościowym skóry, przebiegiem i rolą stanów zapalnych, alergiami. Każdy z tych tematów możesz samodzielnie uzupełnić, sięgając po zweryfikowane przeze mnie, wiarygodne źródła wiedzy. Wszystkie rozdziały zawierają tematy najbardziej istotne dla Kosmetologii Interdyscyplinarnej. Zapoznanie się z każdym z nich pozwoli Ci  usystematyzować i poszerzyć wiedzę, poczuć się pewniej w kontakcie z klientem i tworzeniu dla niego długoterminowych planów terapii. Ta część, choć skoncentrowana na zagadnieniach merytorycznych, również jest dla Ciebie – na kolejnych stronach poświęconych konkretnym tematom, znajdziesz miejsce na własne notatki, uwagi, zapisanie istotnych dylematów, których rozwiązań będziesz mogła poszukać w zaproponowanych przeze mnie źródłach. Zadbałam też o minimalistyczną i estetyczną szatę graficzną. Chciałabym, żeby planer stał się dla Ciebie ważnym narzędziem samorozwoju, które w istotny sposób wesprze Cię na Twojej ścieżce do sukcesu zawodowego. Czymś, co z radością będziesz mogła położyć w widocznym miejscu, i po co będziesz chętnie i często sięgać. Wypełniony przez Ciebie – stanie się uporządkowanym kompendium Twojej wiedzy, do którego będziesz mogła wracać kiedy tylko zechcesz i potrzebujesz.

 
Więcej informacji praktycznych znajdziesz na stronie www.planerkosmetologa.pl Tam też możesz zamówić swój egzemplarz planera.

 

DOŁĄCZ DO GRONA KOSMETOLOGÓW INTERDYSCYPLINARNYCH!

Cieszy fakt, że rośnie ilość świadomych specjalistów, chcących podążać drogą kosmetologii interdyscyplinarnej. To budujące, że coraz więcej osób widzi sens pracy w oparciu o przyczyny, a nie wyłącznie objawy problemów skórnych. Coraz więcej specjalistów ma też przekonanie, że tylko taka praca daje długofalowe efekty, stając się źródłem zadowolenia nie tylko kosmetologa, ale i klienta. „Planer rozwoju Kosmetologa” jest jedynym tego typu narzędziem na świecie. Wskazuje najważniejsze obszary tematyczne, źródła wiedzy, inspiruje do zdobywania większych kompetencji. Jest przejrzystym, uporządkowanym narzędziem samorozwoju. Dzięki niemu możesz pewnym krokiem wejść do świata Kosmetologii Interdyscyplinarnej, w którym człowiek potrzegany jest holistycznie, a jego ciało jest tak samo ważne jak kondycja psychiczna.


„Planer rozwoju kosmetologa” powstał we współpracy z wydawnictwem naukowym PZWL.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *