Logo Loading
Projekt: kreowanie życia pięknego

Projekt: kreowanie życia pięknego

Wyobraź sobie dzień, który jest odzwierciedleniem Twoich pragnień. Dzień, w którym każda czynność, jakiej się podejmujesz wynika z potrzeby zaspokojenia Twojego wnętrza. Twojego, a nie narzuconych z zewnątrz nakazów. Wyobraź sobie nieśpieszny poranek obfitujący w odżywcze śniadanie, kilka zdań zapisanych na kartkach notesu, nastrojową muzykę w tle. Pracę, w której odnajdujesz spełnienie, realizujesz projekty, zgodne z Twoimi zainteresowaniami. Miejsce, gdzie możesz się urzeczywistniać, będąc sobą. Wyobraź sobie otoczenie, które wspiera Twój rozwój. Nie przytłacza. I jeszcze wieczory, podczas których znajdujesz czas na rozmowę z bliską osobą, na wymianę doświadczeń z minionego dnia, na wzmacnianie relacji. A poźniej chwila dla swojego ciała i umysłu. Medytacja. Kąpiel z dodatkiem olejków eterycznych, pielęgnacja skóry ciała i twarzy. I sen, na który nie szkoda Tobie czasu, bo rozumiesz jak wiele dobrego przynosi Twojemu ciału i umysłu. 

A teraz zastanów się jak żyjesz na codzień. Czy Twoja codzienność jest odzwierciedleniem Twoich pragnień? Może powielasz schematy i żyjesz tylko z pozoru bezpiecznie? Bezpieczna strefa komfortu. A co jeśli mamy tylko jedno życie, a Ty oddajesz odpowiedzialność za nie drugiej osobie? Łatwiej jest, gdy zadecyduje partner, rodzic, szef lub gdy podporządkujesz się panującemu systemowi. Tak, zdecydowanie jest łatwiej, ale dobrze wiemy, że przecież nie o to chodzi. 

Każda zmiana rozpoczyna się od pierwszego kroku. Wiem to na pewno. Ale wiem też, że zmiana w jednym obszarze życia, prowadzi do zmian w pozostałych obszarach. Gdy tylko zaczynasz zajmować się skórą i zmieniać swoje nawyki pielęgnacyjne, prędzej czy później przychodzi moment, w którym zadajesz sobie pytanie: co jeszcze mogę zrobić? Twoje oczekiwanie zdrowej skóry rozszerza się o zdrowie całego organizmu, o dobrostan fizyczny i psychiczny. Myślisz o innych obszarach takich jak relacje, praca, emocje, realizacja marzeń. Zaczynasz dążyć do życia spójnego.

Kreowanie życia pięknego to mój wewnętrzny, prywatny projekt, który trwa już kilka lat. To zadanie, które postawiłam przed sobą jeszcze przed rozpoczęciem studiów. Zawsze chciałam żyć pełniej, żyć na własnych zasadach. Odnajdywać spełnienie w pracy i w życiu prywatnym, umacniać swoje wnętrze i z niego brać siłę. Moja ścieżka zawodowa i kosmetologia, to świadome wybory. Kosmetologia interdyscyplinarna jako dziedzina skupiająca się na dobrostanie człowieka, czerpiąca z medycyny funkcjonalnej skoncentrowanej wokół prewencji, a nie leczeniu objawów, to spełnienie moich oczekiwań względem życia zawodowego. Tą kosmetologią przez ostatnie lata dzieliłam się z Wami – w gabinecie, na blogu, YT, publikacjach w LNE. Edukowałam Was w zakresie pielęgnacji kosmetycznej i zabiegów kosmetologicznych. I nadal będę to robiła. Ale już inaczej, chcę więcej.

Kreowanie życia pięknego. Od czego zacząć?

  1. Pogłębiaj swój wgląd i podążaj za swoimi pragnieniami. Nie marnuj czasu na próbę dopasowania się do sytuacji, kreuj swoją własną rzeczywistość. Zacznij od wewnętrznego dialogu z samą sobą, bądź szczera. Nazwij swoje wartości i podążaj za tym, co dla Ciebie ważne. Tylko Ty możesz dowiedzieć się, co sprawi, że będziesz szczęśliwa.
  2. Wybierz samoregulację, zamiast samokontroli. Kontrola swoich nawyków, zachowań, myśli i nagroda w postaci wyczerpania ego. Nie rób sobie tego. Aby skutecznie zarządzać swoimi zasobami, postaw na samoregulację. Każdego dnia szukaj odpowiedzi na pytanie „Czego naprawdę potrzebuję?”. Podążaj za tym. Jeśli czujesz, że Twoje ciało potrzebuje wyciszenia, zrezygnuj z treningu na siłowni, wybierz się na spacer. Jeśli czujesz się przygnębiona, zadzwoń do przyjaciółki, porozmawiajcie. Dbaj o samopoczucie, obdarowując siebie bukietem świeżych kwiatów lub jesiennych liści. Uwierz mi, wszystko to, czym się otaczasz ma znaczenie.
  3. Organizuj czas dla samej siebie. Daj sobie przestrzeń na pobycie ze swoimi myślami, na dystans emocjonalny i psychiczny. Wybierz się na samotny spacer, do biblioteki, kawiarni. Pojedź w podróż tylko ze sobą. Spójrz na swoje życie z boku. Weryfikuj swoje zachowania, decyzje, rozszerzaj dobre nawyki, twórz plany na przyszłość.
  4. Doświadczaj. To kim dziś jesteś jest wynikiem tego, czego doświadczyłaś. Nie zmienisz swojej przeszłości, zaakceptuj ją. Zmieniaj to, na co masz wpływ. Świadomie wybierając osoby, miejsca i wydarzenia, będąc proaktywną, masz wpływ na to jak będzie kształtowała się Twoja przyszłość. Pozwól sobie na obecność każdej emocji: na odwagę, ekscytację, strach, niepewność, miłość, radość z małych rzeczy. 
  5. Uważność na codzień i medytacja.  Dziesięć minut dziennie poświęconych na świadomy oddech i medytację to jedne z najlepszych inwestycji czasu. Trening uważności Mindfulness pogłębia Twój wgląd i zwiększa dystans do codziennych trosk. Skupiając się na tu i teraz, żyjesz. Jesteś w chwili obecnej. A co zyskujesz poświęcając kilkadziesiąt minut dziennie na media społecznościowe?

Mam za sobą trudny okres. Okres, który obfitował w skrajne emocje. Gdyby nie świadomość miejsca, do którego zmierzam i codziennie wykonywane małe kroki, nie wiem, jak poradziłabym sobie z tą sytuacją. Ale poradziłam. Jestem pewna, że Ty również możesz to zrobić. Gdziekolwiek teraz jesteś, w jakimkolwiek punkcie swojego życia – pamiętaj, że to jak wygląda Twoja codzienność zależy od Ciebie. Buduj swoje życie odpowiedzialnie, stawiaj wymagania, realizuj pragnienia. I zawsze, ale to zawsze pytaj siebie: czego naprawdę potrzebuję?. I idź za tym.

Brak komentarzy

Dodaj komenatrz

Twój adres email nie zostanie ujawniony.

error: Treść jest chroniona prawem autorskim!